PROJEKTY

teczkaPL.png
Rok szkolny 2019/2020
 
 

Zajęcia przeprowadzone przez Marcelinę i Amelię z klasy VII w ramach II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Cześć, Europo".

 
 

Lektura na wieszaku ,, Sposób na Elfa" projekt klasy 3.

 
 

Czas świąteczny to czas refleksji.Efektem pracy metodą projektu uczniowie kl VII poznali przemianę głównego bohatera lektury "Opowieść wigilijna".

 
 

,,Lektura w pudełku’’. W klasie IV w Gosławicach
W klasie czwartej projekt podsumowywał omawianie „Opowieści z Narni”.

.jpg

Uczniowie, za pomocą niewielkiego pudełka, mogli, z książki, którą przeczytali, sami wyczarować taki świat, jaki sobie wyobrazili. Wszystko, co wymyśliło dziecko, było odzwierciedleniem jego wyobrażeń o lekturowym  świecie.

W każdym skarbcu odnaleźć można było również list do ulubionego bohatera książki.  Czwartoklasiści z przejęciem opowiadali o swoich pudełkach, czytali listy. Niektóre przedmioty zachwycały, zaskakiwały, były impulsem do zupełnie innego spojrzenia na książkę Lewisa.

 

 
 

Muzyka i teatr w wydaniu naszych aktorów!

25 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Niemieckojęzycznych Konfrontacjach Teatralnych i zaprezentowali sztukę „Das kleine Musikstück”. Przedstawienie opowiada o gwieździstym niebie, które zamieszkiwane jest przez utwory muzyczne. Każdy utwór zstępujący na ziemię jest wyjątkowy i zmienia człowieka. Podczas występu mogliśmy podziwiać nie tylko wspaniałe utwory znanych artystów jak Marianna Rosenberg czy Namika, ale uczniowie stworzyli także własny tekst do piosenki Y.M.C.A. Gratulujemy wspaniałego występu i gry aktorskiej dzieci.
 
 

Projekt w klasie VII - tkanki zwierzęce