PROJEKTY
 
 

Kolejny dzień projektu "Podróż przez Europę"- przedszkolaki w Gosławicach poznają ciekawostki Irlandii tworząc nastąpnie plastyczne prace.

 
 

Przedszkolaki z Gosławic poznają Norwegię wraz z jej cechami charakterystycznymi, jak na przykład niedźwiedzie polarne, renifery, zorza polarna, klimat, itd.

 
 

Przedszkolaki w Goslawicach kontynuujac projekt "Panstwa- Miasta"
udaly sie w podroz" do Finlandii.

 
 

Projekt "Podroz przez Europe"

Nasze dzieci wybrały się w podróż do Francji, aby poznać jej słynne miejsca oraz specjalności.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 
 

Eksperyment z kolorami - kolorowe witraże na ręczniku kuchennym

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia

 
 

Projekt: Zajęcia na bębnach afrykańskich dla najmłodszych!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia

 
  Projekt: "Podróż na biegun północny i południowy".


W pierwszym dniu projektu dzieci miały możliwość poznania zwyczajów panujących na biegunie północnym, gdzie mieszkają Eskimosi. Dzieci zafascynowała budowla, w jakiej oni mieszkają, czyli igloo, toteż następnego dnia zbudowali własne z kostek cukru i z miodu. Drugiego dnia dzieci przyjrzały się lepiej, drugiemu biegunowi - południowemu, który już nie jest tak zamieszkały jak północny. Wprowadzeniem do naszej podróży był film, ukazujący życie na Antarktydzie. Dzieci poznały takie zwierzęta jak: albatrosy, pingwiny, foki oraz orki. Wykonały samodzielnie plakat, który jest tuż obok stojącej na stoliku wystawy z budowlami igloo oraz wykonanymi przez dzieci pingwinami. Projekt sprawił dzieciom mnóstwo radości, przyswoiły one nowe pojęcia, związane z mieszkańcami Antarktydy, zaś możliwość spróbowania "lodowych cegieł igloo" sprawiło im największą frajdę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia

 
  Projekt: Eksperymenty z kolorami

Grupa najmłodsza podczas zajęć wzięła udział w eksperymencie podczas którego powstał jeden z kolorów pochodnych - kolor zielony. Dzieci były bardzo zaangażowane w przeprowadzany eksperyment i każde z nich miało w nim swój udział podczas przelewania, mieszania, wkładania ręcznika czy samej obserwacji procesu tworzenia się nowego koloru. Na efekt końcowy trzeba było jednak poczekać i widoczny był on dopiero kolejnego dnia. Dzieci były zachwycone pomyślnością eksperymentu. W planach jest już kolejny.... tworzenie koloru pomarańczowego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia


 
  Projekt: Las jesienią
 

Dzieci tworzyły z zebranych na spacerach i wycieczkach darów lasu-   jesienny krajobraz lasu.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia


 
  Projekt: "Czarny bez"

 
7 września nasze dzieci wybrały się po raz pierwszy w tym roku przedszkolnym na wycieczkę. Był to dzień projektowy- "Czarny bez".  Dzieci zbierały owoce czarnego bzu, poznały jego właściwości i budowę. Stworzyły własną książeczkę o roślinie a na sam koniec zrobiły z soku owoców z degustacją...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia


 
 
Kreatywne malowanie na folii spożywczej!


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia


 
 
W świecie roślin kretaywnie- projekt w deszczowe popołudnie!


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia


 
  Projekt Mini Ogród
 
 
Wprawdzie codziennie obserwujemy przyrodę, chodzimy na wycieczki do lasu i na łąki, korzystamy z lup i mikroskopów by profesjonalizować nasze obserwacje to jeszcze nie mieliśmy swojego dziecięcego ogródka.
 
W tym roku postanowiliśmy w ramach Dnia Ziemi urządzić mini grządki, posiać i posadzić ulubione rośliny, kwiaty i warzywa, nauczyć się operować narzędziami ogrodniczymi i dbać o zasiane rośliny. Jesteśmy ciekawi naszy nowych doświadczeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia ( 4 IMG )

 
  Instrumenty